Haberler:
Avrupa Hareketlilik Haftası - 12 Eylül 2019 Perşembe, 13:44
Patlamalar İle İlgili Basın Açıklaması - 12 Eylül 2019 Perşembe, 11:08
Doğal Gaz Konusu, Yapmamız Gerekenler - 09 Eylül 2019 Pazartesi, 11:45
Eşit ve ücretsiz sağlık talebi - 19 Ağustos 2019 Pazartesi, 15:27
Acı Kaybımız (Dr. Erbay Arman) - 19 Ağustos 2019 Pazartesi, 13:00
Bilgilendirme Toplantısı Daveti - 05 Ağustos 2019 Pazartesi, 14:45
Batı Nil Virüsü Hakkında Basın Açıklaması - 27 Temmuz 2019 Cumartesi, 12:36
Acı Kaybımız (Dt. İnci Taşarkan) - 10 Temmuz 2019 Çarşamba, 11:58
Başbakan Ziyaretimiz - 28 Haziran 2019 Cuma, 10:52
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
ende

I. KIBRIS TÜRK DİŞ TABİPLERİ ODASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ ŞARTNAMESİ

fotograf yarismasi icin duyuru kttb

 KIBRIS TÜRK DİŞ TABİPLERİ ODASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ ŞARTNAMESİ

1- AMAÇ: Hekimlerin fotoğraf sanatına ait çalışmalarını destekleyerek Kıbrıs Türk fotoğraf sanatının standartlarının yükseltilmesini sağlamak ve eserleri bir arada sergileyerek sanat ortamına değer ölçüsü getirmektir.

2- YARIŞMANIN KATEGORİSİ;

Serbest (Siyah/Beyaz veya Renkli )

3- YARIŞMA ve SERGİ TAKVİMİ:

Eser Kabul Yeri: Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği 

KATILIM KOŞULLARI:

- Yarışmaya sadece Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’ne üye Diş Hekimleri katılabilir.

- Yarışmaya gönderilecek eserler siyah-beyaz veya renkli olabilir.

- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

- Yurt içinde düzenlenmiş herhangi bir yarışma veya sergide ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Daha önce ödül almış fotoğraflar renk tonları veya renkleri veya kadrajı değiştirilse dahi, fotoğrafın geçmişteki ile aynı veya benzer olmasından dolayı farklı bir fotoğraf olarak kabul edilmez ve yarışmaya katılamaz. 

- Katılımcılar yarışmaya en az 3 (üç) en çok 7 (yedi) eser gönderebilirler.

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar, dijital olarak jpeg formatında, uzun kenarı maksimum 40cm ve 300dpi çözünürlükte, CD ortamında teslim edilecektir (şekil a, 40x60 ölçülerinde ve 300dpi çözünürlükte olan bir fotoğrafı temsil etmektedir)

 sekila

Ayrıca; yarışma fotoğraflarının, aynı CD’de farklı bir klasörde ve 72 dpi çözünürlükte de yer alması gerekmektedir. Yarışmacılar, yükseklik ve genişlik ile ilgili farklı bir boyutlandırma yapmayacaklardır ve şekil b’de görüldüğü gibi, fotoğraf ölçüleri, photoshop tarafından otomatik olarak yapılacaktır. (fotoğrafların 300 Pixel/Inch olan çözünürlük değerleri, 72 Pixel/Inch olarak değiştirilecektir)

sekilb

Teslim kurallarına uymayan fotoğraflar elenecektir.

Yarışmaya başvuracak her katılımcı üzerinde 6 (altı) rakamdan oluşan bir rumuzun (ör. 123456) yazacağı kapalı zarf içerisinde, üzerlerinde ayni rumuzun   yazacağı iki adet CD’yi ‘Alındı Belgesi’ karşılığında teslim edecektir. 

Birinci CD’de, yarışmaya verilecek eserlerin, 4. Maddenin (E) bendinde belirtilen ölçülerde ve yüksek çözünürlükte, kategorilerine göre farklı dosyalara kaydedilecek birer kopyası olmalıdır. CD’nin üzerinde ve içinde veya kayıtlı eserlerin herhangi bir yerinde, katılımcının kimliğini belirten, herhangi bir yazı veya işaret bulunmamalıdır. Yalnızca katılımcının rumuzu, varsa eserin ismi ve ölçüleri yazılmalıdır (ör.1234567- Göç – 30x40cm).  Katılımcılar tüm fotoğrafları için aynı rumuzu kullanmalı ve kullanacakları rumuz, kimlik numaraları ve cep/ev telefon numaraları veya doğum tarihleri ile benzerlik göstermemelidir. 

İkinci CD’de ise yarışmaya katılacak eserlerin dosyalarının yanı sıra,  katılımcının özgeçmişi ile KKTC Kimlik Kartı kopyası (kimlik kartının fotoğrafı da kabul edilir) olmalıdır. Ayrıca, özgeçmişin en son kısmında katılımcının adı, soyadı, ev ve işyeri, (varsa) GSM telefon numaraları ve e-mail adresleri de belirtilmelidir. A4 sayfasının yarısını geçmeyecek şekilde hazırlanacak özgeçmişte,  tarih, olay esasına dayanan, fotoğraf sanatı esaslı ve katılımcının son üç yıl içerisinde yer aldığı etkinlikleri içeren bilgiler yer almalıdır.

Katılımcı ‘Alındı Forumu’nu imzaladığı andan itibaren yarışmanın tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. Ayrıca katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserleriyle ilgili olarak yaşanabilecek herhangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Sergilemeye laik görülen en fazla 100 eser ve Birincilik Ödülü, İkincilik Ödülü ve Üçüncülük Ödülüne layık bulunan eserlerin baskısı Sponsorumuz olan FOTO OLGUN tarafından özel fiyatlarla yapılacaktır. Baskı ile ilgili standartlar ve ayrıntılar yine Foto Olgun’dan öğrenilecektir.

Seçici Kurul’un sergilemeye uygun bulduğu eserler sergi bitiminden sonra sanatçılara verilecektir.

Sergilerin bitiminden itibaren bir (1) ay içerisinde aranmayan eserlerden Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası sorumlu tutulamaz.

Yarışma sonunda bu şartnameye uymayan eserlerin tespit edilmesi halinde, bu konumdaki eserlerin; almışsa unvanı, derecesi, ödülü ve her türlü kazanımları geri alınır, yerine başka eser konmaz, derece ve ödül boş bırakılır.

 

SON KATILIM TARİHİ: 

Katılımcılar, yarışmaya sunacakları içinde iki CD’nin yer alacağı rumuzlu zarfları, en geç 29 Şubat 2019 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası’na teslim edeceklerdir.

6- SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:  Daha sonra açıklanacaktır.

7-ÖDÜLLER:

Birincilik Ödülü: 1000 TL

İkincilik Ödülü: 750 TL

Üçüncülük Ödülü: 500 TL

Dördüncü ve Beşincilikler Mansiyon ödülü

 

 

 

Website Security Test