• Font size:
 • Decrease
 • Reset
 • Increase
ende
Süzgeç
 • Kıbrıs Türk Diyabet Derneğinden Duyuru

   

   

  ktdd logo

   

  Kıbrıs Türk Diyabet Derneği tarafından 20 Kasım 2015 tarihinde Mağusa Rauf Raif Denktaş Kongre Merkezi'nde çalıştay düzenlenecektir. Aşağıda programı verilen çalışma gruplarına aktif olarak katılmak isteyen hekimlerin isimlerini Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği sekreterliğine yazdırabilirler. İletişim Numarası : 0392 223 39 90

   

  Çalışma Grupları

   

  1. Çalışma Grubu

  "Diyabetin Önlenmesi ve Diyabetten Korunmada Koruyucu Sağlık Hizmetleri"

   

  2. Çalışma Grubu

  "Diyabete Bağlı Komplikasyonların Kontrolü ve Önlenmesi

   

  3. Çalışma Grubu

  "Diyabet Bakım ve İzlem Kalitesinin Geliştirilmesi

   

  4. Çalışma Grubu

  "Diyabetin Ekonomik ve Finansal Geliştirilmesi"

   

  5. Çalışma Grubu

  "Diyabet Bilgi Sistemleri İhtiyacı ve Ulusal Kayıt Sistemleri"

   

  6. Çalışma Grubu

  "Hastalar Açısından Değerlendirmeler, Hasta Haklarının Güçlendirilmesi"

   

  7. Çalışma Grubu

  "Diyabette Toplumsal Farkındalığın Geliştirilmesi, Sağlık Ekibi, Toplum ve Hastanın Eğitilmesi"

   

   

   

   

   

   

 • Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu Kongre Daveti

   

   

  pediatri kongre kttb

   

   

  59.Türkiye Milli Pediatri Derneği Kongresi ve 3.İtalyan-Türk-İran Pediatri Kongresi Antalya Suena Otel Deluxe'de 4-8 Kasım 2015 de gerçekleşecektir.ilgilenen pediatrist arkadaşlar Kıbrıs Türk Pediatri Kurumuna başvurabilir.

   

  Kıbrıs Türk Pediatri Derneği Yönetim Kurulu

   

   

   

   

 • Kıbrıs Türk Pediatri Kurumundan Duyuru

   

  Pediatrician 

   

  Tüm Pediatristlerin Dikkatine

   

  Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu web sitesini oluşturmuştur. www.ktpk.org  adresinden güncel haber ve duyuruları okuyabilirsiniz. Yayınlanmasını istediğiniz yazıları dr@erdembeyoglu.com adresine gönderebilirsiniz.

   

  Kıbrıs Türk Pediatri Kurumu

   

   

   

   

   

 • Muhteşem Ben

   

   

  Muhtesemben1

   

  Muhtesemben2

   

   

   

 • Atipik Benler Panel Daveti

   

  Atipikbenler Kttb

   

  ATİPİK BENLER

  Bilindiği üzere benlerin büyük çoğunluğu zararsız olup görünüm itibarı ile de bir rahatsızlık vermemektedir. Ancak vücudumuzda özellikle gövde ve sırtta yerleşim gösteren bazı benler görünüm itibarı ile kötü huylu benlere (melanomlara) benzemektedir. Atipik benler veya displastik nevüsler olarak adlandırılan bu benler aslında zararsız olmakla beraber, görünümleri  melanoma benzemesi ve huzursuzluk yaratması,  melanomlardan bazen ayırd edilememeleri, melanomlara dönüşebilmeleri veya bu tür benleri taşıyanlarda vücutlarının başka bölgelerinde melanom gelişme riski taşımaları nedeniyle önem arz edip, bazen vücuttan alınmaları gerekmektedir.

  Bizler Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği  olarak halkımızı ve hekimlerimizi, karışıklığa sebep olan bu benler konusunda aydınlatmak, yapılması gerekenleri belirtmek için bir panel düzenliyoruz. Bu vesileyle Halkımızı 18 Eylül 2015 Cuma günü saat 12:00’de Thalassaemia konferans salonunda düzenleyeceğimiz panele, hekim arkadaşları ve sağlık personelini de 18 Eylül, Cuma günü 19.30’da Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği merkez binasında düzenleyeceğimiz panele davet eder, kendilerini aramızda görmekten çok büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum. 

    

  Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu (a)

  Dr. Sonuç Büyük

   (As Başkan)

 • Otomobilsiz Yaşam Günü

   

   

  Avrupa Birliğinin organize ettiği  “ Otomobilsiz Yaşam  Günü ”  etkinliğine Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ’de destek vererek stant açacaktır. Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği adına Genel Sekreterimiz Dr. Minel Özen KTTB  temsilcisi  Nefroloji Uzmanı Dr. Düriye Deren Oygar ve  Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sevgül Maydanozcu Kara standımızda  yer alacaktır. Sağlıklı bireylerle daha yaşanabilir şehirler, daha iyi hava kalitesi ve daha sağlıklı çevre için 19 Eylül 2015 Cumartesi saat 10:00-14:00 arasında Atatürk Meydanı (Sarayönü)’de gerçekleştirilecek etkinliğe tüm üyelerimiz ve ilgi duyan herkes davetlidir.

   

  Hareketlilik Haftasi Flyer TR

  Hareketlilik Haftasi Program TR

   

   

   

   

   

   

   

 • Atipik Benler Atipik Melanositik Lezyonlara Yaklaşım

   

   

  Atipikbenler Kttb

   

   

   

   

 • Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası Grev Duyurusu

   

   Tip is Grev2

   

   

  Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP-İŞ) 7 Eylül Pazartesi günü 10-12 saatleri arasında Gazi Mağusa ve Yeni İskele bölgelerine bağlı olan 6 Sağlık Ocağında greve gidiyor.

   

   

  Tıp-İş; Devlet eliyle yürütülen hekimleri değersizleştirme ve itibarsızlaştırma politikalarının bir sonucu olan hekime şiddeti kınamak, acil sağlık hizmetleri ve birinci basamak sağlık hizmetlerinin yetersizliğine dikkat çekmek, dayanılmaz boyutlara ulaşan hekimlerin kadro eksiklikleri, teşkilat yasasındaki boş kadroların dahi münhal edilmemesi, ayrıca devletin eksik insan iş gücüyle daha düşük ücretlerle daha çok iş yaptırma baskısı, kadrolu hekim çalıştırmak yerine sözleşmeli ve mecburi hizmetini yapan hekimleri özlük haklarından mahrum bir şekilde çalıştırmak istemesi nedenleriyle aşağıdaki Sağlık Ocaklarında 7 Eylül Pazartesi günü 10:00-12:00 Saatleri arasında grev kararı aldı.

   

  -      Dipkarpaz Sağlık Merkezi

  -      Maraş Semt Polikliniği

  -      Mehmetçik Sağlık Merkezi

  -      Serdarlı Sağlık Merkezi

  -      Yeni Erenköy Sağlık Merkezi

  -      Yeni İskele Sağlık Merkezi

   

  Ayrıca grev günü saat 11:00’de Yeni Erenköy Sağlık Merkezinde basın toplantısı düzenlenecektir. Tüm basın kuruluşlarımız davetlidir.

   

  Saygılarımızla,

  Dr. Sıla Usar İncirli

    (Başkan)

   

   

   

   

   

 • İleri Havayolu Yönetimi Kursu

   

  ileri havayolu yonetimi kursu Kttb

   

  Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği ve Acil Tıp Derneği işbirliği ile 25 Ekim 2015 tarihinde tek günlük, uygulamalı “İleri Havayolu Yönetimi Kursu” yapılacaktır. Detaylı program ilerleyen günlerde bilginize sunulacaktır.  

  Kurs konuları : Havayolu anatomisi, endotrakeal entübasyon ve hızlı ardışık entübasyon protokolü, supraglottik alternatif havayolu yönetimi, endotrakeal enrtübasyon, buji ile entübasyon, non–invaziv mekanik ventilasyon, invaziv mekanik ventilasyon, zor havayolu yönetimi ve tanımı, Videolaringoskopi, fiberoptik bronkoskopi,  cerrahi havayolu ve olgularda sedatif paralizan ilaç seçimleri.

   

  Kurs eğitmenleri:

  Dr. Başak Bayram

  Dr. Barış Murat Ayvacı

  Dr. Erkan Göksu

  Dr. Orhan Çınar

   

  Kurs lisanslı bir eğitim programıdır. 24 kişilik grup şeklinde gerçekleştirilecektir. Kurs ücreti kişi başı 200 TL (İki Yüz Türk Lirası) olup, Türkiye Acil Tıp Derneği  tarafından ücretlendirilmiştir.  Talep edilen ücret eğitimcilere verilecektir. Öğle yemeği çay kahve araları, eğitimcilerin uçak ve transferleri tamamen birlik tarafından karşılanacaktır.

  Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan 30 Eylül 2015 tarihine kadar 223 39 90 numaralı telefondan KTTB sekreterliğine kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

   

   

  Bilginize sunulur.

   

   

  Saygılarımızla,

  Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu  (a)

   

  Dr. Düriye Deren Oygar

   

  Yönetim Kurulu Üyesi

   

   

   

   

   

Website Security Test